Укроборонпром. Імітація управління чи покриття корупції?

Приблизно місяць тому, наприкінці травня вийшла наша стаття про корупцію на одному з підприємств Укроборонпрому - Державному підприємстві «Науково-дослідний інститут «Квант». Називається стаття «Як владні мародери заробляють на війні. Закупівлі ДП «Квант».

Статтю переопублікувало ще понад 8 інтернет ресурсів, і ми, побачивши певний резонанс, почали чекати на реакцію офіційних осіб, бо у статті були наведені конкретні факти розкрадання державних коштів, посилання на офіційні інтернет ресурси державних органів.

Але виявилось, що прикриття корупції Укроборонпромом триває, жодної реакції правоохоронних органів немає, корупція на Кванті продовжується, і навіть вийшла на новий рівень, тепер збираються красти не сотнями тисяч гривень, а мільйонами, знову порушуючи законодавство і прикриваючись бездіяльністю та халатністю керівництва Концерну Укроборонпром.

Коротко нагадаємо основні моменти попередньої статті з викладенням нових фактів.

Державний концерн «Укроборонпром» є управлінською структурою державного рівня, яка керує всім оборонно-промисловим комплексом України.

Читайте также: «Укроборонпром» выводит деньги через «Спецтехноэкспорт»

Однією з контролюючих функцій Укроборонпрому є контроль платежів підпорядкованих підприємств, тобто для того щоб провести будь який платіж підприємства Концерну, цьому підприємству необхідно звернутись до Укроборонпрому із проханням затвердити платіж. Без цього «вищого» затвердження, жодне підприємство не може сплатити навіть 5 копійок зі своїх рахунків.

У підпорядкуванні Укроборонпрому знаходиться Державне підприємство «Науково-дослідний інститут «Квант», яке розташоване у центрі Києва, біля Костьолу Св. Миколая по вул. Федорова, 4. Цей інститут є одним з провідних оборонних підприємств України у сфері розроблення та виготовлення радіолокаційних систем в інтересах оборони і безпеки держави.

А тепер наведемо конкретні факти корупційної діяльності керівництва Кванту під крилом Концерну Укроборонпром.

У грудні 2014 року ДП «НДІ «Квант» проводить фіктивний тендер на закупівлю китайських тепловізорів, де переможцем визначає таке собі ТОВ «НВП «Укртех», з уставним фондом у 50 копійок, при цьому за умовами тендерної документації, Укртех має поставити все обладнання без жодної передплати.

Потім, шляхом незрозумілих маніпуляцій на Кванті, Укртех одержує 100% передплату, за ці кошти купує в Китаї тепловізори і привозить на Квант.

Яка ж роль Укроборонпрому у цій корупційній оборутці? Все просто, Укроборонопром, незважаючи на кількамільйонну заборгованість перед працівниками інституту, затверджує платіж на більш ніж мільйон гривень на ТОВ «НВП «Укртех» - фірму-посередника із статутним капіталом у 50 копійок, знаючи, що відповідно до законодавства України, заробітна плата має сплачуватись в першу чергу, а потім вже можуть проводитись будь які інші платежі. Весь цинізм оборутки полягає ще й в тому, що ціну контракту було штучно збільшено майже на 400 тисяч гривень від пропонованої на тендері ціни. Укроборонпром і це проковтнув затвердивши платіж.

Перша спільна корупційна оборутка Укроборонпрому, Кванту і Укртеху пройшла успішно, тому державні «підприємці» вирішили поставити справу на конвеєр.

У березні 2015 року, знову Квант і Укртех за результатами фіктивного тендеру укладають договір на поставку телекамер і знову на умовах поставки без жодної передплати. Після «підкилимних» маніпуляцій, Укртех узгоджує з Квантом збільшення ціни у півтори рази при 100% передплаті, хоча умовою тендеру була поставка без жодних передплат, Укроборонпром знову узгоджує платіж, гроші вимиваються з Кванту, заробітна плата простим робітникам знову не платиться.

Для справки, заборгованість із заробітної плати інституту Квант перед своїми працівниками із січня по березень 2015 року зросла з 4,2 млн. грн. до 5,7 млн. грн., або на 1,5 млн. грн.

У липні цього ж року Квант і Укртех входять у корупційний запал та укладають ще один договір по тій же схемі на поставку китайського тепловізора, але, як вовка не годуй, йому все мало.

У березні 2016 року Квант укладає договір із Укртех за результатами тендеру із одним учасником, визначаючи, що ТОВ «НВП «Укртех» є виробником(!) китайських тепловізорів і цьому Укртеху немає жодної альтернативи.

Читайте также: Хош, Тришновский, ливийцы и другие «персонажи» оружейного бизнеса. Секретные материалы торговцев оружием. Часть 1,2,3.

А що ж Укроборонпром? Як завжди, затверджуючи реєстр платежів, нехтуючи законодавством та боргами перед працівниками інституту Квант, заборгованість перед якими зросла ще на 10(!!!) мільйонів гривень і сягнула 14,2 млн. грн., затверджує реєстр без будь яких питань.

Висновки кожен робить собі сам, але як така неприкрита корупція може відбуватись у країні під час фактичного воєнного стану?

І навіщо потрібен такий Державний концерн «Укроборонпром», який не тільки не контролює свої підпорядковані підприємства, а й покриває всі їх корупційні оборутки, лишаючи голодними і без засобів на існування провідних спеціалістів оборонного комплексу.

Прикро, що за останньою інформацією, інститут Квант знову оголосив тендер на закупівлю далекоміру за 5,1 мільйонів гривень за умовами передплати у 100%.

Чергове порушення законодавства полягає в тому, що відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» у разі закупівлі державним підприємством продукції більш на 133 тис. Євро (або у гривні за перерахунком офіційного курсу НБУ), таке підприємство має обов’язково розмістити оголошення на офіційному веб-порталі Міністерства економіки України у розділі «Міжнародні закупівлі». Що ж робить Квант? Він тихенько публікує оголошення у системі електронних аукціонів ProZorro, а для уникнення конкуренції з боку можливих іноземних постачальників, про сайт Мінекономіки «забуває».

Чи може інститут Квант вже погасив борги із зарплати перед робітниками і може без жодних мук совісті платити передплату у понад 5 мільйонів гривень?

Нажаль ні, ДП «НДІ «Квант» був і залишається лідером серед підприємств Укроборонпрому за показниками заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат в місті Києві.

І нажаль, скоріш за все, Укроборонпром, знову затвердить передплату на понад 5 мільйонів, незважаючи на багатомісячну та кількамільйонну заборгованість перед вченими, спеціалістами та робітниками такого надважливого для держави оборонного підприємства як ДП «Науково-дослідний інститут «Квант».

А держава у стані війни так і буде сподіватися на «диво», заганяючи свій оборонний комплекс безодню корупційного болота під прикриттям Державного концерну «Укроборонпром».

ЛЮСТРАТОР