Акція Movember: Супрун закликала звернути увагу на проблеми здоров’я чоловіків


Протягом всього листопада по світу триває щорічна акція Movember. Чоловіки не голять обличчя і цим закликають звернути увагу на чоловічі проблеми зі здоров’ям

Про це написала ексглава МОЗ Уляна Супрун у своєму Facebook. Об этом сообщает ukrnews24.in.ua со ссылкой на СМИ.

Основна мета кампанії — розповісти про важливі проблеми, як рак простати, рак яєчок, психічне здоров’я та профілактику самогубств серед чоловіків, а також спонукати їх дбати про своє здоров’я.

"В Україні тривалість життя чоловіків на десять років менша, ніж серед жінок. Причина — в сукупності факторів, які можна узагальнити способом життя. Вбивають чоловіків передусім алкоголь, куріння, харчування та доволі поширене зневажливе ставлення до свого здоров’я", — написала Супрун.

Вона також скала перелік проблем та симптомів, про які має знати кожен чоловік:

"Рак простати — найбільш поширений рак серед чоловіків. Найчастіше хвороба розвивається повільно, тому протягом тривалого часу людина може не знати, що хворіє на неї. Ризик захворіти на рак простати зростає з віком — у більшості випадків на нього хворіють чоловіки старше 50 років", — йдеться у дописі Супрун.

Вона зазначила симптоми, коли потрібно негайно звернутися до лікаря: підвищена потреба у сечовипусканні, особливо вночі; складно почати сечовипускання; біль або печіння під час цього процесу; відчуття, що ваш сечовий міхур не повністю спорожнений; кров у сечі або спермі; болісна еякуляція; біль у спині, стегні або тазі, який не зникає.

"Психічні проблеми серед чоловіків — доволі складне питання, адже дуже часто вони не говорять про своє психічне здоров’я, не визнають, що мають проблему, тому не звертаються по допомогу до фахівців", — пише Супрун.

Вона додає, що чоловіки менше переймаються психічним здоров’ям та не шукають допомоги в разі проблем, вони більше, ніж жінки, схильні вживати алкоголь чи наркотики, аби “вирішити” проблему. Таке “самолікування” складних психічних станів є також причиною нехтування проблем із психічним здоров’ям загалом та високого рівня самогубств.

"Симптоми, які можуть свідчити про потребу звернутися до фахівця: гнів, дратівливість або агресивність; помітні зміни настрою, рівня енергії чи апетиту; проблеми зі сном; труднощі в зосередженні; підвищена стурбованість або відчуття стресу; зловживання алкоголем та / або наркотиками; сум, безнадія, суїцидальні думки; ризикова поведінка; біль або проблеми з травленням без причини" — наголошує Супрун.

Рак яєчок трапляється відносно рідко та складає близько 1% випадків раку серед чоловіків у всьому світі. Зазвичай вражає чоловіків віком від 15 до 49 років.

"Типовими симптомами є безболісний набряк чи грудочка в яєчку або будь-яка зміна форми/текстури яєчок. Також може виникати затерпання, дискомфорт, різниця в розмірі між яєчками та больові відчуття. Інші симптоми — набряк та збільшення грудей у зв’язку з гормональними змінами, біль в попереку, задишка, біль в грудній клітці, постійний кашель. Вони більш характерні для пізньої стадії хвороби, коли рак поширюється та вражає інші органи та лімфатичні вузли", — пише ексглава МОЗ.

  • Супрун розповіла про загрози нелегалізованої проституції.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/11/05/akciya_movember_suprun_zaklykala_zvernuty_uvagu_na_problemy_zdorovya_cholovikiv”